Potica, bala in glaž vina, to je moja domovina

Z  omenjenim sloganom starejši Sončki že dolgo vzpodbujamo Slovensko košarkarsko reprezentanco na največjih tekmovanjih. Prvič smo transparent z omenjenim sloganom obesili na EP v Beogradu, sledila je Španija, Poljska …  

Veliko ne Primorcev še vedno narobe razume pomen posameznih besed, izrazov v sloganu.

Da ne bo več pomote :

POTICA : to vemo vsi kaj pomeni … Primorci sicer rečemo potici “gubnca”. Ampak naj bo, saj navijamo za Slovenijo. 

BALA : tu je največji kamen spotike. Bala ne pomeni dota, ne pomeni niti kup sena, ne pomeni … Bala pomeni preprosto žoga. Na primorskih igriščih se sliši : ” Kej držiš balu, podaj balo … “

GLAŽ VINA : za vsak slučaj … Glaž je kozarec …

Predlogi so bili – seveda ljubljanski in kranjski , da bi zamenjali posamezne izraze v sloganu s “slovenskimi” ( npr. bala – žoga ) …  Če smo morali Primorci posloveniti marsikateri ljubljanski izraz naj …

Konec koncev ! 
Bala, glaž vina …,  je naša, MOJA DOMOVINA …