Po Benovih stopinjah

Vsak pušča za seboj sled, je naša vsakoletna misel, s katero vedno zaključimo Sončkov bilten. Tudi letos ne bo nič drugače… Beno (Hvala op. a.) je kot TV producent in režiser sodeloval na številnih največjih svetovnih tekmovanjih doma in v tujini. Za celoten svet je bil glavni TV producent na OI v Barceloni in v Sarajevu… Bil je prvi na svetu, ki je predvajal počasni posnetek, to je njegov
izum… Na Primorskem je s svojimi predstavami navdušil ogromno otrok… Z nami je bil na mnogih Sončkovih dnevih. Žal, ga na 16. Sončkovem dnevu prvič ni bilo z nami. S številnimi njegovimi nasveti je bil z nami na naslednjih Sončkovih dnevih. Enako bo letos …
Povsod bodo z nami čudoviti spomini na njegove pripovedi, predstave …
Ne moremo slediti njegovim stopinjam, ker so prevelike! Beno je bil izjemen! Tako kot se na Sončkovem dnevu spomnimo na Vika in Dušana, se bomo spomnili tudi na Benove stopinje… Skušali bomo pokazati spoštovanje, vsaj delno nadaljevati njegovo poslanstvo, pot … Andrej bo nadaljeval njegovo tradicijo predvajanja športnih filmov na Sončkovem dnevu. Na glavnem dogodku Sončkovega dne bomo skušali zavrteti športni filmček …
Vedno pa se bomo tudi radi spomnili njegovih vzpodbudnih besed, ki so nam v čast in ponos:


Ekipi ŠD Sonček!
Spoštovani ambasadorji dobre volje, dragi športni zanesenjaki in navdušenci, ultra animatorji in predvsem – altruisti. Delal sem kar na 17-tih olimpijskih igrah. Spoznal sem živahne prostovoljce na vseh kontinentih toda, niti v Sloveniji in niti drugod po svetu, ne poznam ustreznega priznanja, kolajne ali diplome, s katerim bi se širša javnost, staro in mlado, v tem delu Evrope, lahko vsaj delno zahvalili za vaš izjemni ustvarjalni in organizacijski naboj, s katerim predvsem združujete mlade generacije.
Bodite prav takšni tudi v prihodnosti !
Ljubljana, 23. 12. 2007

Beno Hvala was a great friend of Soncek. For many years, he played sports films on the Day of Soncek events… As a TV producer, he participated at no less than 17 Olympic Games… He was the main TV producer for the entire world at the Olympic Games in Barcelona and in Sarajevo… He was the first man in the world to use slow motion on television, this was his invention…