Po Benovih stopinjah in stopinjah Mihe Žibrata

Ne moremo slediti njihovim stopinjam, ker so prevelike!

Beno in Miha sta bila izjemna! V ŠD Sonček pa se jih bomo skušali spomnit na Sončkovem dnevu.

Najprej nekaj o Benovih stopinjah.

 Vsak pušča za seboj sled, je naša vsakoletna misel, s katero vedno zaključimo Sončkov bilten. Tudi letos ne bo nič drugače… Beno (Hvala op. a.) je kot TV producent in režiser sodeloval na številnih največjih svetovnih tekmovanjih doma in v tujini. Za celoten svet je bil glavni TV producent na OI v Barceloni in v Sarajevu… Bil je prvi na svetu, ki je predvajal počasni posnetek, to je njegov izum …

Na Primorskem je s svojimi predstavami navdušil ogromno otrok… Z nami je bil na mnogih Sončkovih dnevih. Žal, ga na 16. Sončkovem dnevu prvič ni bilo z nami. S številnimi njegovimi nasveti je bil in bo  z nami na naslednjih Sončkovih dnevih. Enako bo letos … Povsod bodo z nami čudoviti spomini na njegove pripovedi, predstave …

Vedno pa se bomo tudi radi spomnili njegovih spodbudnih besed,

ki so nam v čast in ponos:

Ekipi ŠD Sonček!

Spoštovani ambasadorji dobre volje, dragi športni zanesenjaki in navdušenci, ultra animatorji in predvsem – altruisti.

Delal sem kar na 17-tih olimpijskih igrah. Spoznal sem živahne prostovoljce na vseh kontinentih toda, niti v Sloveniji in niti drugod po svetu, ne poznam ustreznega priznanja, kolajne ali diplome, s katerim bi se širša javnost, staro in mlado, v tem delu Evrope, lahko vsaj delno zahvalili za vaš izjemni ustvarjalni in organizacijski naboj, s katerim predvsem združujete mlade generacije.

Zdaj pa še malo misli o Mihi Žibratu …                                                                                                           

 Naš Miha, Miha Žibrat

Miha, spoznali smo se, ko je na finalni tekmi  Sončkovega dne opisal velikega Dražena Petrovića. Od takrat dalje je bil NAŠ, še vedno je naš … Obiskoval je Sončkove dogodke, nam svetoval, pomagal … 

Vedno  nam  je izražal spoštovanje, bodisi s spodbudnim sms sporočilom ali s povabilom na prireditev Športnika Slovenije …

Pred leti  nam  je poslal novoletno čestitko, dolgo pismo lepih misli in želja, kjer je bilo med drugim zapisano:

Pozdravljeni!

Sončkov dan sem poznal, a tokrat sem se ga prvič tudi udeležil. Res je, to je »sončkov dan«. Ko pogledaš vse te male, mlade sončke, ki  z navdušenjem igrajo košarko, se družijo, veselijo in smejijo, ti v srce mora posijati sonce.

Naključje ali ne … V uvodu smo te povezali z Draženom Petrovićom.

 Miha, sledili bomo tvojim nasvetom, željam … Hvala ti za vse, NAŠ MIHA .

Tako kot se na Sončkovem dnevu spomnimo na Vika, Dušana , Dražena Petrovića …, se bomo  z Benovimi stopinjami in stopinjami Mihe Žibrata spomnili na dva velika človeka.  Predvsem pa  … Skušali bomo pokazati spoštovanje, vsaj delno nadaljevati njihovo poslanstvo in izpolniti njihovo željo, da se nadaljuje njihova  pot na Sončkovem dnevu  … Za pomoč smo zaprosili našega rojaka na fakulteti  za šport, dr. Bora Štrumblja.

K sodelovanju bomo povabili »drugi dom« Bena in Mihe, televizijo Slovenije …

 Upamo, da  bomo  nadaljevali   tradicijo predvajanja športnih filmov na Sončkovem dnevu, pogovorov z uspešnimi športniki …  Morda bomo skušali tudi zavrteti kakšen športni filmček  na  »finalu« Sončkovega dne  …

Tako bomo na Sončkovem dnevu »hodili« po  Benovih stopinjah in stopinjah Mihe Žibrata.