Tekmovanje v prostih metih BORISOVI METI​

Zmagovalec tekmovanja v prostih metih – BORISOVI PROSTI METI, na 21. Sončkovem dnevu je postal Pavle Jeremić iz KK Student Valjevo, ki je v velikem finalu premagal Gala Fridla iz KK Domžale. Poleg praktičnih nagrad sta oba finalista dobila tudi Sončkovo kapico s podpisom Luke Dončića. Nagrade sta jima podelila nekdanja reprezentanta Slovenije Tomo Tiringer in Slavko Kotnik

20. SONČKOV DAN

Tekmovali so skoraj vsi sodelujoči na Sončkovem dnevu (razen udeleženci v mali košarki). Med več kot 1200 tekmovalci so se najprej dobili zmagovalci znotraj posameznih ekip, nato zmagovalci posameznih skupin. Slednji so se pomerili v finalu na svečanem spektaklu 20. Sončkovega dne.

Finalisti tekmovnja v prostih metih – BORISOVI PROSTI METI, na 20. Sončkovem dnevu so bili:

Anže Ambrož (KK Komenda),
Blaž Bratina (KK Ajdovščina),
Tomaso Capognigro (San Vito),
Ema Černe (KK Vipava),
Savo Drezgić (KK Partizan Bg),
Rastko Fillipović (Mega Leks),
Andraž Kozelj (Krvavec),
Ruben Poberaj (OŠ Solkan),
Vid Pregl (ŠD I Team Šentilj v Slovenskih Goricah),
Val Jovanovič Vidmar (KK Ježica)

V PROSTIH METIH so bile alpske smuči glavna nagrada. Tekmovanje v prostih metih se poimenuje po izvrstnem igralcu – BORISU KRISTANČIČU, ki je nastopal na olimpijskih igrah, svetovnem in evropskem prvenstvu …, ki je bil večkratni jugoslovanski prvak kot igralec in nato kot trener. V veliko čast nam je, da je bil tudi velik Sončkov prijatelj!

Zmagovalec tekmovanja v prostih metih – BORISOVI PROSTI METI, na 20. Sončkovem dnevu je postal Savo Drezgić iz KK Partizan Bg, ki je v velikem finalu premagal Blaža Bratino iz KK Ajdovščina. Nagrade sta jima podelila nekdanja reprezentanta Slovenije Boris Gorenc in Walter Jeklin.

Finalisti tekmovanja v metih za 3 točke za nagrade Dražena Petrovića na 20. Sončkovem dnevu so bili:

Tomas Belina (KK Pazin),
Luka Čadež (ŠD Tabor Žiri),
Goran Devetak (Dom Gorica – Italija),
Nikola Hren (KK Čakovec),
Georgio Miladinovski (KK Plejmejker Skopje),
Jurij Novak (KK Vrhnika),
Mark Pirman (KK Helios Domžale),
Luka Stare (KK Vrhnika)

Tu je zmagovalec prejel gorsko kolo, oba finalista tudi dres Dražena Petrovića. Žal smo izgubili podatke, kdo sta bila finalista. Če nam kdo sporoči …
Nagrade sta jima podelila nekdanja reprezentanta Slovenije Roman Horvat in Darko Mirt.

Naš »zlati« Miroslav Cerar, ničkolikokrat na Sončkovih dogodkih podeljuje priznanja najmlajšim v Borisovih prostih metih …

BORIS!
V veliko čast nam je, da smo bili prijatelji! V čast so nam novoletne želje, ki si nam jih zapisal: »Dragi Sončki! Imate toliko uspehov, da je želja, da bi jih imeli v novem letu, še več, predrzna …« Boris Kristančič je nastopal na olimpijskih igrah, svetovnem in evropskem prvenstvu …, bil je večkratni jugoslovanski prvak kot igralec in nato kot trener …

Boris Kristančič, prvi z leve strani – 14. Sončkov dan

Na Sončkovem dnevu se s tekmovanjem v prostih metih – BORISOVI PROSTI METI spomnimo na velikega igralca in košarkarskega delavca, NAŠEGA Borisa Kristančiča.